Zákrok se provádí ambulantně obvykle bez anestezie injekční aplikací výplně pod kůži. V místě
ošetření se může dočasně objevit zčervenání, mírný otok, modřiny, klient může pociťovat svědění
nebo lokální pulsaci. Délka zákroku je zavislá od zvoleného typu injekční výplně a velikosti ošetřované plochy.
Mezoterapie vychází ze studií a dlouhodobých poznatků prováděných v Evropě i USA. Mezoterapie
je v dnešní době čím dál tím více používaný postup, kterým lze dosáhnout omlazení pokožky na obličeji, krku, dekoltu a také třeba na hřbetu ruky. Díky mezoterapii se zvyšuje cirkulace krve a lymfy a tím se výrazně podporuje schopnost pokožky regenerovat.
Princip mezoterapie spočívá v podnětu tvorby kolagenu a nových buněk, které vypnou kůži a vyrovnávají středně hluboké vrásky a také se velmi často využívána k léčbě celulitidy. Mezoterapie je invazivní postup, při kterém se mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (do hloubky cca 4mm) aplikují speciální léčivé roztoky. Tyto léčivé roztoky mají vysoký obsah vitamínů, aminokyselin a koenzymů, což jsou látky mající zásadní význam pro regeneraci.
Mezoterapie jako taková trvá dle rozsahu ošetřované plochy. Pacient může být ošetřován od několika minut až po několik hodin. Před aplikací samotného úkonu, očistí a dezinfikuje lékař pomocí speciálního roztoku pokožku ošetřovaného místa a následně aplikuje ultra tenkými jehličkami léčebný roztok do již předem určeného místa. Jehliček se obvykle během mezoterapie používá víc, protože dochází k jejich otupení a tím by se bolestivost zákroku nepříjemně zvyšovala. Znecitlivění ošetřovaného místa není ve většině případů nutné, neboť se jedná o téměř nebolestivý zákrok. U extrémně citlivých pacientů je možné před zákrokem použít znecitlivující mast.
Na našem pracovišti aplikujeme klasickou injekční mezoterapii a rovněž zcela novou peercing-rollerovou mezoterapii, která je vhodná zvláště pro ženy, kterým je injekční aplikace nepříjemná. Mezoterapie bývá někdy zaměňována s výplněmi, to je však chybné. Výplně obsahují vždy zesíťovanou kyselinu hyaluronovou, která má jiné vlastnosti.
Metoda peercing-dermrollerové mezoterapie k nám přišla z Německa spočívá nejdříve v nanesení mezoterapeutického séra na pleť. Poté je na pokožku přiložený speciální váleček s mikrojehelci, které narušují svrchní vrstvu kůže a usnadňují průnik séra do pokožky. Metoda je spojena s minimálními riziky a je všeobecně velmi dobře snášena. Na rozdíl od klasické mezoterapie umožňuje ošetření větších ploch včetně hrudníku, břicha nebo hýždí.
Záleží na typy problému. Obecně lékaři našeho centra doporučují kúry sestávající ze 3 až 6 sezení dle typu lokality a problému. Poté by měla následovat přestávka v rozpětí 3 až 9 měsíců.
Uvádíme jen některé výsledky mezoterapie. Obecně se jedná o cenově dostupnou metodu, při které nastupuje vynikající estetický účinek s minimálními riziky.
Žádná speciální příprava není nezbytná. Na ošetření přijďte nejlépe bez nalíčení. Pokud to není možné, budete odlíčeni před ošetřením. Jinou kosmetiku aplikujte nejdéle 5 hodin před zákrokem.
Zákrok je spojen jen s pocitem tlaku mírné až střední intenzity, který však může být pro některé osoby nepříjemný. Před zákrokem můžete požádat o povrchové znecitlivění ve formě gelu nebo krému.
Zákrok trvá maximálně 5 minut. Položíte se na lehátko a vyškolený specialista aplikuje na pokožku nejdříve dezinfekci kůže a po chvíli příslušný přípravek řady MEZO. Poté jej rozprostře po aplikační ploše a provede peercing-rolling stanoveným postupem.
Po dobu 24 hodin po zákroku se neopalujte a používejte jen takové kosmetické přípravky, které schválil specialista.
Zákroky přípravky MezoHYAL a MezoBOTEX lze opakovat po 2 měsících. Lékař může toto období zkrátit. Přípravek MezoCellulite se aplikuje zpravidla ve 4 sezeních po 1 týdnu. Počet dávek je maximálně 6. Další kúra může být provedena po 2 měsících.